sobota 11. prosince 2010

Sítotisk na koleni

In 2002-2008 we used hand screen. In 2008 we bought the embroidery machine and since then we create the face of toys with machine embroidery. We use silkscreen only by the smallest of toys (mouses, tigers etc.).

V dlouhém období 6ti let (2002 až 2008) jsme veškeré detaily na hračkách malovali zprvu pouze ručně, později jsme si osvojili techniku ručního sítotisku (přesněji serigrafie) a další barevné detaily dokončovali ručně, protože barevné soutisky při takhle přesných drobných detailech by se nám bez patřičného technického zázemí nezdařily.

Barvy používáme od českého dodavatele Sítaservis.Rámečky " z králíkárny" ...Profíkovo oko zapláče...:-))


Při tisku využíváme průsvitnosti látky.


Stejným způsobem tiskneme bílou barvu.


Tímto způsobem tiskneme myšky, tygříky a kocourky, protože malá výšivka se nám v tomto podání moc nelíbila.V roce 2008 jsme pořídili první vyšívací stroj. Měl 5 vyšívacích jehel, takže se při jednom "nabití" rámu mohlo prostřídat 5 barev nití. Po roce jsme zjistili, že nám stroj nestačí výkonostně a zakoupili stroj Tajima, který má 15 jehel a tedy může vyšívat 15ti barevnými nitěmi. Jeho kapacitu zdaleka nevyužíváme, ale až se nám více uvolní ruce, rádi bysme zkusili více využít jeho schopností.

2 komentáře: