čtvrtek 9. prosince 2010

Salon hraček

Salon of toys is selling festival of Czech manufacturers and importers of toys that are suitable for nursery school and household. At this salon is awarded the prestigious Czech brand "Good Toy". Our workshop won this award twice: for children's rattles and textile books.

Asociace předškolní výchovy a Sdružení pro hračku a hru pořádají od začátku 90.let Salon hraček, který se tradičně koná v MŠ Sokolovská v Praze. Jedná se o informativní a prodejní výstavu hraček, pomůcek, tělovýchovného i jiného vybavení pro mateřské školy, školní družiny, speciální školy, ale i pro rodiče. Cílem je podpora kvalitních hraček. Tady je možné si koupit dřevěné a textilní vánoční ozdoby, dekorativní předměty a hračky, které se často v běžných obchodech nenajdou. Každoročně se této výstavy účastní několik desítek firem z celé ČR, které nabízejí široký sortiment vybraných hraček, převážně z tradičních materiálů, ale i od drobných malovýrobců. Budova školky je vždy plná učitelek a rodičů s dětmi a je opravdu z čeho vybírat. Zajímavé jsou také různé drobné slevy.
V rámci Salonu hraček probíhá i hodnocení ankety Správná hračka, ve které jsou přihlášené hračky hodnoceny odbornou komisí a hračky, které splňují kritéria, jsou pak oceněny a mohou tento titul používat.My jsme v roce 2006 přihlásili do soutěže naše Šapiťáky a měli velikou radost, když jsme uspěli. Následujícího roku jsme pak opakovali úspěch s flízáky a poté taky s textilními knížkami Agnes a Domeček. Knížky jsem pak pro jejich pracnost šila pouze jako autorské kousky.V roce 2011 jsme získali ocenění za originální objímací/zavinovací panenky "Zavináči".

Žádné komentáře:

Okomentovat